KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14099481
nr 1409 9481
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 207/210. Bildmått: 24x20, yttermått inklusive ram: 42x36 cm
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:08:22
450 kr
500 kr
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius